Річний звіт

Аналіз роботи за 2016-2017н.р.

 

    Дошкільний навчальний  заклад (дитячий садок)  «Сонечко»  загального типу М’якотівської сільської ради в минулому 2016-2017 навчальному році налічував 43 дитини – дві групи змішаного типу : середня – 3 - 4 років (24 дитини) і старша підготовча групи (19 дітей).

У дошкільному навчальному закладі працюють 12 працівників. У складі педагогічного колективу – 3 педагоги, медичного персоналу – 1 працівник, технічного персоналу – 8 працівників.

    В минулому навчальному році педагогічний колектив працював над такими пріоритетними завданнями:

  1. Національно-патріотичне виховання в українському дитячому садку.
  2. Формування економічної компетентності старших дошкільнят.
  3. Музичне виховання як розвиток творчих здібностей дитини.

    Практичним кроком у розв’язанні завдань річного плану було поповнення та використання матеріалів методичного куточка та освітніх осередків. В нашому методичному куточку наявні нормативні документи , методична література і програми, фахові посібники і періодичні видання, демонстраційна наочність за лініями розвитку, а також художня література для дітей, методичні розробки для педагогів та інше.

Найбільшу увагу вихователі приділили національно-патріотичному вихованню дошкільнят, адже основним завданням було прищепити любов до рідної Батьківщини, свого народу, звичаям, традиціям, природі рідного краю. В своїй роботі вихователі використовували різні методи і прийоми, зокрема: бесіди, сюжетно-рольові ігри, дидактичні ігри, вивчення віршів відомих українських письменників, читання та обговорення оповідань В. Сухомлинського, народні рухові ігри та ін... Вихователями обох вікових груп були проведені відкриті заняття, в яких висвітлювалась патріотична тема: «Сонечко мандрує Україною», «Це моя Україна, це моя Батьківщина» (Бомблюк С.П.), «Українські народні звичаї», «Дітям про родину», «Традиції і звичаї на Великдень» (Хрипонюк Н.О.).  Вихователі разом із дітьми брали участь у підготовці мітингу-реквієму до Дня Перемоги біля сільської братської могили, проводили свято до Дня української армії «Ми вітаєм діда й тата з чоловічим справжнім святом!».

    Для розв’язання другого пріорітетного завдання вихователь Хрипонюк Н.О. намагалась прищепити старшим дошкільнятам навики економічної культури, використовуючи при цьому різні форми і методи : бесіди, сюжетно-рольові ігри «Аптека», «Магазин», використовуючи при цьому іграшкові гроші,  екскурсії до місцевих магазинів, аптеки, дидактичні ігри та ін.. Вихователем були проведені такі відкриті заняття: «Для чого людині потрібні гроші?», «Математичне кафе», на які були запрошенні батьки та вчителі початкових класів.

     Щодо розв’язання третього пріоритетного завдання виникали певні труднощі, оскільки головною проблемою було відсутність у садочку вакансії музичного керівника. Та вихователі намагалися втілювати це завдання в практику своєї роботи  вивчаючи із дітьми різні тематичні пісеньки до свят ( Новий рік, свято мами, випускне свято), пісеньки під час проведення ранкової гімнастики, під час ігрової діяльності тощо. Зокрема вихователем Хрипонюк Н.О. на випускне свято було підготовлено танець «Віночок», а на свято мами танець «Родина».  Для музичного супроводу було організовано співпрацю із сільським Будинком культури.

    З метою поширення педагогічного досвіду в групах організовувались різні заходи:

*  перегляд занять та режимних моментів;

*  організація роботи по самоосвіті;

*  використання досвіду педагогів району  та ін.

    З метою індивідуально-особистісного розвитку кожної дитини двічі на рік вихователі, із залученням шкільного психолога, проводили педагогічне обстеження дітей. Рівень оволодіння дошкільною освітою кожної дитини фіксується в карті компетентності. Результати узагальнюються і згідно до них планується наступна робота з дитиною. Для більшої наочності освітнього росту дітей  вихователі оформляють портфоліо  кожної дитини.

    На засіданнях педагогічних рад обговорюються різні питання для розв’язання проблем, які виникають в освітньо-виховній роботі з дітьми:

*Економічне виховання дошкільнят.

*Національно-патріотичне виховання дошкільнят.

*Морально-правові аспекти вихованості.

*Забезпечення наступності дошкільної і початкової освіти.

    Вихователі працювали над удосконаленням роботи з дослідницько-експериментальної діяльності,  яка проводилась на грядках, клумбах, на підвіконні. Вихователь Бомблюк С.П. з молодшими дошкільнятами провела заняття з теми «Готуємо запаси на зиму », а вихователь Хрипонюк Н.О. з старшими  дошкільнятами провела заняття з теми «Що таке вітер».

    Протягом  року вихователі вивчали і впроваджували  в практику своєї роботи передовий педагогічний досвід. Вихователь Хрипонюк Н.О. вивчала досвід І. Терещенко, методиста дошкільної освіти м. Славутича з теми «Сюжетні задачі – гімнастика для розуму».  Провела відкрите заняття для вчителів початкової ланки та батьків «Математичне кафе».

Вихователь Бомблюк С.П. вивчала досвід Т.Поночевної, вихователя ДНЗ №8  м. Каховка Херсонської області з теми «Пізнай природу і себе в ній» і провела відкрите заняття з цієї теми.

    В 2016 – 2017н.р. до школи готувалося 18 дітей. Підсумкові заняття показали такі результати:

               Високий рівень               - 5 дітей,       28%

               Достатній рівень             - 10 дітей,     56%

               Середній рівень               - 3 дітей,       16%

    Приділялась належна увага стану харчування дітей, забезпеченню різноманітності страв. Однак, виконання норм харчування повністю не досягнено. Середній показник виконання норм харчування становить 62%. Протягом року середня вартість харчування становила 10 грн, а з нового 2017р. становить 12 грн.

Також слід зазначити, що педагоги ведуть безпосередній контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес до власного здоров’я. була звернена увага на проведення оздоровчих заходів (ранкова гімнастика, загартування повітрям, сонцем, дихальна гімнастика), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності. Ці питання розглядалися на загальних батьківських зборах, консультаціях для вихователів, виробничих нарадах. Проводився щоденний огляд дітей та санітарно-гігієнічний стан приміщень, професійні консультації та індивідуальні бесіди з батьками медичною сестрою.

Відвідування дітьми дошкільного закладу впродовж 2016 -2017 н.р. висвітлено в таблиці.

Місяці

09

10

11

12

01

02

03

04

05

06

08

Всього за рік

Всього дітоднів

880

840

924

946

860

860

946

817

860

480

220

8633

Відвідано

708

578

678

559

501

587

540

587

595

180

158

5671

Пропущено

172

262

246

387

359

273

406

230

265

-

-

2600

По хворобі

95

143

124

253

271

116

302

107

75

-

-

1486

 

    В літній період проводились дні здоров’я, туристичні походи, було проведено тиждень здоров’я «В здоровому тілі – здоровий дух», в якому брали участь працівники сільського ФАПу . Діти загартовувались повітрям, сонцем, водою, ласували свіжими ягодами, фруктами, які видавались з їдальні,  або неодноразово приносились батьками.

В роботі з батьками створено атмосферу довіри. Батьки допомагають  у проведенні свят, конкурсів, ремонті приміщення, порубці дров, ремонті приміщення для зберігання дров. Одним із засобів взаємозв’язку з батьками є оновлений в цьому навчальному році куточок для батьків «Для мам і тат, що виховують малят», який має такі підтеми: «Мамочко, подивись!», «Для вас, батьки!», «Наше життя», а також куточки «В дитсадочку «Сонечко» заглянь у віконечко» та «Куточок здоров’я».

   Добре налагоджена робота дошкільного закладу і початкової школи. Проводяться екскурсії в школу, спільні розваги дошкільників і молодших школярів, взаємовідвідування свят. Проведено круглий стіл педагогів ДНЗ і початкової ланки: «Математичне кафе», спільна  педагогічна рада: «Рівень готовності дітей підготовчої групи до школи». Спільні педагогічні ради, методичні об’єднання дають можливість забезпечувати наступність у роботі двох ланок освіти.

   Дошкільний заклад намагається тримати дієвий зв'язок з комунальним господарством, Будинком культури, з усіма, хто небайдужий до життя, діяльності і проблем дитячого закладу.

    За спонсорські  кошти від директора комунального господарства Збаровського В.М. (4075 грн) в минулому навчальному році було зроблено косметичний ремонт приміщення дитячого садка та ігрового майданчика.     Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її розвитку в 2017 – 2018 н.р. наш педагогічний колектив буде спрямовувати свою діяльність на створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, формування гармонійно розвиненої , патріотично налаштованої особистості та реалізації індивідуальних  творчих потреб кожної дитини

    У 2017 – 2018 н.р.колектив буде працювати за такими пріоритетними напрямами освітньої роботи:

  • Національно-патріотичне виховання дітей в українському дитячому садочку
  • Комунікативно-мовленнєвий розвиток дітей старшого дошкільного віку
  •  Вивчення природи рідного краю у дошкільному закладі

 

Логін: *

Пароль: *